FITASC

Спортінг –  це стрілецькі дисципліни, що включають стрільбу з гладкоствольної зброї по мішенях, що рухаються з різною швидкістю по різних траєкторіях; стрільбу з нарізної зброї по рухомих та нерухомих мішенях, з оптичними приладами та без них. Отже, всі дисципліни спортінгу мають прикладне значення.

Історія

Починаючи з 17 століття стрілецький спорт був модним захопленням британської королівської сім’ї та заможних  землевласників. Однак по-справжньому масовим і доступним він став в останній чверті 19 ст. завдяки новій промислової аристократії: з ентузіазмом занурившись в спортивно-мисливську стрільбу, саме британська промислова аристократія стала потужним стимулом для розвитку нового виду спорту.

Перші офіційні змагання проводилися більш ніж 140 років назад у Великій Британії та США. Кожна країна проводила їх за своїми правилами.

На початку 20 ст. стрілецькі клуби з 11 країн світу вирішили об’єднатися в стрілецько-мисливський союз для проведення змагань за єдиними правилами. Таким чином 4 червня 1921 року була створена Міжнародна федерація FITASC, що є однією з найстаріших і найавторитетніших організацій стрілецького спорту.

В даний момент FITASC об’єднує національні федерації спортінгу з 56 країн, включаючи Україну. Кількість членів національних федерацій в кожній країні прямо пропорційно залежить від її віку. Перші позиції займають такі країни як:
● США – 300 000 членів національної федерації;
● Британія – 80 000 членів національної федерації;
● Франція – 85 000 членів національної федерації;
● Німеччина – 75 000 членів національної федерації;
● Австралія – більш, ніж 50 000 членів національної федерації.

Президент FITASC – Жан-Франсуа Палінкас. Штаб-квартира знаходиться у Франції.
FITASC продовжує активно розвивати і популяризувати Спортінг серед широкого загалу любителів стрілецьких дисциплін, а також регулярно проводить чемпіонати світу та Європи з цього виду спорту.

сайт: www.fitasc.com