Звернення Президента Української Федерації Спортінгу

Шановна Громадо,

Вимушений звернутися до вас з приводу скликання нелегітимних зборів, що скликаються всупереч Статуту Федерації деякими членами Президії. Не маю права бути присутнім на них фізично та легітимізувати протиправні дії.

Останні півроку власниками клубів розгорнута безпрецедентна кампанія з руйнування добре працюючої Федерації та захоплення в ній влади. В хід ідуть брудні прийоми: наклеп, брехня та підбурювання. Дійшло вже і до прямих погроз в мою адресу з однією вимогою – передати повноваження з управління Федерацією власникам клубів.

Причина одна – жага влади і прибутків. 

Це є наслідком ключового порушення пп 1.1. та 1.4. Статуту Федерації  – комерсанти не повинні керувати спортом, на якому заробляють та бути в складі керівних органів. Цю помилку нам разом доведеться виправляти.

Претензії, які звучать з боку власників клубів, абсурдні, смішні але підлі, а тому доводиться їх спростовувати.

  1. По-перше, завтра на сайті буде опублікований звіт Ревізора щодо фінансової діяльності УФС за 2018 рік. Сподіваюсь, у нас достатньо розумних людей, щоб його прочитати та розібратися в цифрах і не вірити в брудний наклеп.
  2. Всі питання щодо суддівства залишаються відкритими. Наразі ситуація з суддівством у нас незадовільна. Під час Кубку України 2018 р. було приписано 14 результатів та навмисно спотворений фінальний результат змагань. Це катастрофа та ганьба для суддівства, не кажучи вже про те, що 2015 року, відповідно до законодавства України, це – кримінальний злочин. Нажаль, члени Президії не вбачають в цьому нічого страшного. Ознайомлення з першоджерелами для членів УФС за персональним запитом.
  3. Бажання власників клубів утримати всі фінанси в своїх руках і не допустити конкуренції серед клубів, призвели до кричущого випадку на останньому легітимному засіданні Президії Федерації (22.03.2019 р.). Колегам з Чернівецької області, які висловили побажання створити підрозділ та будувати в області стенд, було відмовлено тільки тому, що вони не приїхали “на уклін” до Хмельницького.
  4. Постановою Кабміну від 28.12.2018 № 1207 було затверджено, що всі клуби мають підписати угоду про співпрацю з профільними Федераціями. В зв’язку з цим власники клубів вирішили керувати цим процесом зі своєю вигодою. Нажаль, і тут йдеться про гроші. Протягом останніх років відсутні звіти клубів:
  • про використання оргвнесків на змагання,
  • про призові кошти,
  • про надані спонсорські набої.

З тих пір, як члени Федерації перетворились в “потужних” власників, ці теми, взагалі, табу в обговоренні.

Про нашу ситуацію повідомлено керівництво ФІТАСК. Вони пройшли великий шлях за сто років свого розвитку та мають досвід у вирішенні подібних питань. Їх позиція однозначна і жорстка: надати список учасників протиправних дій для закриття їх міжнародних ліцензій. За останні 3 роки ФІТАСК вже застосовував цю процедуру відносно двох країн.

Прошу у всієї громади виваженої та відповідальної позиції.