ВГО “Українська федерація спортингу”

ФСп – це молода федерація, що активно розвивається. Вона була заснована в 2009 році, проте вже встигла взяти участь у ключових міжнародних заходах під егідою FITASC. ФСпУ підтримує робочі контакти з усіма федераціями Спортінгу. Найбільш тісна співпраця склалося з національними федераціями Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Кіпру, Азербайджану.

УФСп активно співпрацює з Державними структурами – з Міністерством Молоді та спорту України, з Міністерством Оборони України (надання практичної допомоги в стрілецькій підготовці бійців).

Національні правила проведення змагань розроблені згідно з правилами міжнародної Федерації спортінгу F.I.T.A.S.C. та затверджені Міністерством Молоді та спорту України.

Вид спорту визнаний в Україні відповідно до наказу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту №1781 від 28.05.2009 року, постійно визнаний наказом №306 від 09.02.2010 року.

Розвиток всіх видів спортінгу в Україні доручений ВГО “Федерація Спортінгу”.

За відповідні періоди проведено національних змагань та прийнято участь у міжнародних змаганнях Чемпіонатах Європи,  Світу та світових та європейських Гран Прі (Італія, Франція, Іспанія, Португалія, Кіпр, Естонія, Угорщина, США, Італія, ОАЕ. Азербайджан).

  • 2009 рік. Проведено 8 змагань національного рівня.
  • 2010 рік. Проведено 7 змагань національного рівня. Участь у двох чемпіонатах Європи.
Найкращий результат сезону: на національних змаганнях 179 з 200 можливих.
на міжнародних 166 з 200 можливих.
  • 2011 рік. Проведено 9 змагань національного рівня. Участь у чемпіонатах Європи та Світу.
Найкращий результат сезону: на національних змаганнях 178 з 200 можливих.
на міжнародних 176 з 200 можливих.
  • 2012 рік. Проведено 9 змагань національного рівня. Участь у чемпіонатах Європи та Світу.
Найкращий результат сезону: на національних змаганнях 181 з 200 можливих.
на міжнародних 185 з 200 можливих.
  • 2013 рік. Проведено 11 змагань національного рівня. Участь у чемпіонатах Європи та Світу.
Найкращий результат сезону: на національних змаганнях 182 з 200 можливих.
на міжнародних 190 з 200 можливих.
  • 2014 рік. Станом на проведено 9 змагань національного рівня. Участь у чемпіонатах Європи та Світу.
  • 2015 рік. Станом на проведено 9 змагань Федерації. Участь у чемпіонатах Європи та Світу.

За період  2010 -2016р. :

присвоєно  спортивних звань: МСУ    –  13
МСМКУ  –   4
підготовлено суддів: національної   категорії    –  7
міжнародної   категорії     –  2

На сьогоднішній день стрілецькі майданчики для занять спортінгом, вже мають стрілецькі клуби “Майстер” (м. Хмельницький), “Сокіл” (м. Рівне), “Сапсан” (м. Бровари), “Збур’ївський Кут” (Херсонська обл.), “Патріот” (Кіровоградська обл.).

Популяризація виду спорту проводиться шляхом створення  тематичної передачі на каналі “Перший національний”,  “Трофей”, 33-Ексклюзив (Хмельницький), публікація статей в журналах та газетах, ведення сайту та сторінок в соціальних мережах.

В останні 30 років Спортінг став неймовірно популярний у всьому світі. Спортінг, на відміну від стендової стрільби, не є олімпійським видом спорту, тим не менш, користується величезною популярністю у людей, що захоплюються спортивною стрільбою і полюванням. Особливу популярність Спортінг набув у Західній Європі, Сполучених Штатах Америки та Австралії. Важливе значення цього виду спорту полягає в тому, що він абсолютно нешкідливий в плані екології. У зв’язку з постійно зростаючою популярністю Спортінгу провідні виробники спортивної зброї та екіпірування розпочали активно пропонувати спеціальні лінійки продукції для цього виду спорту.